גרים רחוק, אבל הלב בירושלים

מגמה חדשה: יהודים מדרום אמריקה רוכשים דירות בבירה, ורובע משרד החוץ הוא אחת הבחירות המובילות

חולמים על דירה בירושלים

הופק ע"י מחלקת מוספים מיוחדים
הקורונה קירבה את יהודי העולם לישראל. אם בעבר צרפת, לונדון וארצות הברית היו המוקדים העיקריים שהתעניינו ברכישת נדל"ן בישראל, הרי שהיום אפשר לראות התעוררות במדינות חדשות כמו פנמה, מקסיקו וארגנטינה בפרט ודרום אמריקה בכלל.
 
בדרום אמריקה חיים כיום כ–500,000 יהודים, כאשר בארגנטינה הקהילה הגדולה ביותר, המונה כ-300,000 יהודים, רובם מסורתיים. התחזיות של משרד הקליטה וועדות הכנסת השונות מדברות על צפי של 250 אלף עולים ב-3 עד 5 השנים הקרובות. כבר מראשית השנה החולפת התקבלו בחמ"ל העלייה של הסוכנות היהודית כ-160 אלף פניות לבירור על עלייה לישראל, ונפתחו כ-41 אלף תיקי עלייה חדשים מרחבי העולם.
 
משפחות יהודיות בדרום אמריקה נהנות ממעמד כלכלי גבוה, רבים מהם אנשי עסקים מצליחים. לאחרונה, בעקבות התחזקות השמאל בדרום אמריקה, סובל עולם העסקים מחוסר יציבות. בנוסף לכך הקורונה הביאה עימה חוסר ודאות כלכלי.
 
: למגורים, לנופש או להשקעה // הדמיה: סטודיו אייקו
 
יהודי דרום אמריקה מביטים בהערצה בתוכנית החיסונים של ישראל, שמביאה תקווה לכל העולם. הם חשים גאווה שישראל היא המדינה הראשונה בעולם שמחסנת את רוב אזרחיה, ובימים אלה פותחת מחדש את הכלכלה, מה שגורם לאנשים לבטוח ביציבות הכלכלית של ישראל.
הם מזהים את הפוטנציאל העסקי הטמון בחתימת הסכמי השלום עם מדינות ערביות, ומעוצמתו המתחזקת של השקל ביחס למטבעות מובילים בעולם, והם חוששים מהתעוררות של אנטישמיות במחוזותיהם. כל אלה מעוררים גל של רגשות ציוניים.
 
לקנות דירה בירושלים
קבוצת אביב ולני גרופ, הבונות את רובע משרד החוץ בירושלים, מדווחות על התעוררות הביקוש לדירות ממדינות דרום אמריקה.
ארז בהריר, מנכ"ל לני גרופ: "אנו נתקלים לאחרונה במשפחות רבות הפונות אלינו, על פי רוב באמצעות איש קשר שמכיר את הקהילה היטב, אשר מספק להם את כל הקשור בתהליך הרכישה, כולל ייצוג משפטי, תכנוני ופיננסי. המניעים לרכישה הם הגשמת חלום של בית בירושלים, יחד עם הבנה כי מדובר בהשקעה טובה וגם תגובה לסיטואציה הכלכלית והפוליטית במדינות דרום אמריקה".
הוא מדווח שמתחילת השנה נרכשו 4 דירות בפרויקט על ידי יהודים ממקסיקו, ובנוסף החברה במו"מ ל-5 דירות נוספות עם לקוחות ממקסיקו, פנמה וארגנטינה.
 
מרפסות גדולות לנוף המרשים // הדמיה: סטודיו 84
 
אשת עסקים מאחת המשפחות המוכרות ביותר במקסיקו, שכבר מנהלת עסקים והשקעות בארץ, רכשה לאחרונה שתי דירות עבור שני בניה, שכן היא רוצה לראות אותם חיים בישראל.
 
עלייה, נופש או השקעה
שמעון יהודה כהן, מנהל שותף בקבוצת פרומיס סולושנס, המנהלת ומלווה תהליכי רכישת נדל״ן בישראל לתושבי חו"ל: ״אנחנו עדים למגמה הולכת וגוברת בקהילות היהודיות באמריקה הלטינית. יותר ויותר משפחות, מדרום אמריקה ומפנמה בפרט, פונות אלינו על מנת שנעזור להן ברכישת דירה בישראל, הן למטרת עלייה והן למטרת נופש. בנוסף אנו רואים אנשי עסקים הבוחרים לנתב הון להשקעות נדל"ן בישראל. ישראל נתפסת בעיניהם כמקום יציב ובטוח להשקעות. השאיפה לבית בארץ ישראל הייתה מאז ומעולם בליבם של יהודי התפוצות".
קבוצת אביב ולני גרופ זיהו את המגמה הצפויה ועשו עלייה לירושלים. מדובר בשתי חברות יזמיות וקבלניות בעלות ניסיון מצטבר בן עשרות שנים בפרויקטים רחבי היקף בכל העולם, בכלל זה באזור מרכז הארץ.
דפנה הרלב, מנכ"ל קבוצת אביב, מספרת על היוזמה שהובילה להקמת הפרויקט: "אנו מביאים עמנו ניסיון וידע רב שנצברו במהלך השנים בהקמת מגורי יוקרה ומגדלי משרדים מהחשובים בישראל, כיזם וכקבלן מבצע. פרויקטים רבים שהובילה החברה דוגמת מגדל משה אביב ברמת גן, מגדל ליבר בנווה צדק, בית חולים אסותא ברמת החייל, אביב בלבונטין ועוד זכו להצלחה עצומה, והרוכשים נהנו מעליית ערך משמעותית של הדירות. אנו מביאים איתנו לירושלים את הניסיון עתיר השנים והמומחיות של החברה, על מנת להציע לקהל הירושלמי פרויקט מוביל ואיכותי".
 
בניין מודרני במיקום מעולה // הדמיה: סטודיו אייקו
 
העיר היפה בעולם
רובע משרד החוץ ממוקם בסמוך לפרויקט הכניסה לעיר, במתחם משרד החוץ לשעבר, על אחת מעתודות הקרקע האחרונות באזור. הפרויקט המוקם בימים אלה יספק דירות מגורים לכל אותם עובדים חדשים שיצטרפו לאזור וישאפו לעבוד בסמוך למתחם, לבעלי משפחות אשר עובדים במרכז ומבקשים לגור בנקודה הנגישה ביותר למרכז הארץ, וכן לתושבי העיר בשכונות ותיקות כמו רמות, שרוצים לעבור לדירה חדשה ומודרנית במיקום מעולה.
ברובע משרד החוץ החדש, המשתרע על כ-11 דונם, נבנים 5 בנייני מגורים בני 6 ו-8 קומות, סביב חצר פנימית מטופחת בשטח של כ-3 דונם. במתחם 266 דירות מגורים בנות 3,4,5 חדרים, החל מ-80 מ"ר ועד 154 מ"ר, וכן דירות גן ודירות גג עם מרפסות גדולות לנוף המרשים של ירושלים.
המיקום מבטיח נגישות קלה ונוחה לכל צירי התנועה המרכזיים – כביש 1 לתל אביב ולנמל התעופה בן גוריון וכביש בגין החוצה את העיר. המתחם סמוך לתחנה המרכזית, לרכבת ישראל ולשני קווי הרכבת הקלה.
 
רובע האמנים, אלטרנטיבה לשכונות הוותיקות // הדמיה: סטודיו אייקו
 
בתכנון הפרויקט הושם דגש על יצירת חוויית מגורים אופיינית לירושלים, המהווה אלטרנטיבה לשכונות הוותיקות והמתיישנות כמו רחביה, וולפסון ורמות. המתחם נמצא מרחק הליכה קצר מכל מה שכיף בירושלים – גן סאקר, שוק מחנה יהודה הססגוני, שכונת נחלאות הציורית ונוף פתוח אל עבר העיר היפה ביותר בעולם.
 
ירושלים הולכת ומממשת את הפוטנציאל הנדל"ני שלה. יותר ויותר משקיעים מפנימים את האטרקטיביות של ההשקעה הנדל"נית בעיר, הן מסיבות ציוניות, הן מסיבות נדל"ניות והן מסיבות פיננסיות. אלה שהשקיעו בעבר כבר נהנים מפירות השקעתם. מתחם רובע משרד החוץ מהווה חלון הזדמנויות הן למשפחות השואפות לגור בירושלים והן למשקיעים מהארץ ומחו"ל. לאתר רובע משרד החוץ: www.fmq.co.il
 

תפריט נגישות